Rejestracja on-line

Umów się na wizytę
ul. Chałupnicza 67,
51-503 Wrocław
tel. 570 961 931,
kontakt@eyevet.pl

NATALIA KUCHARCZYK

Natalia Kucharczyk

Jako dziecko wymarzyła sobie, że gdy dorośnie będzie leczyć tygrysy w Afryce – nie wiedząc, że tygrysy tam nie mieszkają. Tym niemniej marzenie o leczeniu zwierząt pozostało z nią na zawsze. Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2010r. Podczas studiów odbyła praktyki w Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej lek. wet. Jacka Garncarza, a następnie podjęła pracę w Klinice Weterynaryjnej lek. wet. J.Mederski w Grudziądzu, gdzie pracowała na samodzielnym stanowisku. Do Afryki nie dotarła, ale za to była na Madagaskarze w ramach weterynaryjnego odpowiednika programu „Lekarze bez granic”.

Od 2012 do 2020r była współwłaścicielką Przychodni Weterynaryjnej Viva we Wrocławiu, zajmując się głównie okulistyką psów i kotów, natomiast od października 2020r. jest właścicielką Centrum Okulistyki Weterynaryjnej EyeVet we Wrocławiu.

Pasjonuje ją badanie siatkówki za pomocą elektroretinografu, dlatego bierze udział w licznych szkoleniach, sympozjach i stażach. Odbyła m.in. szkolenie z zakresu elektroretinografii (ERG) pod okiem prof. Ron'a Ofry'ego na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis (UC Davis School of Veterinary Medicine) oraz u dr Serge'a Rosolena i dr Philipe'a Durieux na Kongresie Okulistów Weterynaryjnych (ESVO) w Dublinie 2010. Przebywając na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis brała udział w wielu badaniach z użyciem ERG, których efektem były publikacje naukowe. W 2018r. wzięła też udział w szkoleniu EESVO z ERG prowadzonym przez Andrasa Komaromy, jednego z najlepszych specjalistów tej dziedziny na świecie.

Bierze czynny udział w wielu szkoleniach, kongresach, sympozjach oraz stażach w kraju i za granicą. W styczniu 2011r. odbyła miesięczny staż w Klinice Okulistycznej w Tel Avivie, w Izraelu.

Od 2011r. jest członkiem ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology).

W czerwcu 2012r. ukończyła kurs okulistyki weterynaryjnej - 10th Biannual William Magrane Basic Science Course in Veterinary and Comparative Ophthalmology w Raleigh, USA.

Od 2011 bierze udział w europejskich konferencjach organizacji zrzeszających okulistów weterynaryjnych:

W roku 2016 zdobyła tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów.

Od października 2017 do grudnia 2019 zaczęła intensywne staże w kierunku egzaminu na panelistę ECVO, które obejmowały wyjazdy co 2 miesiące do dyplomatów okulistyki weterynaryjnej ECVO - głównie prof. Petera Bedforda, jak i Ernsta-Otto Ropstada oraz Clausa Bundarda Christensena, jak i pierwszego, polskiego panelisty ECVO - Jacka Garncarza.

Efektem tych wyjazdów były dwie publikacje naukowe oraz zdany w styczniu 2020r. trójstopniowy egzamin na panelistę ECVO, który upoważnia do wystawiania międzynarodowych certyfikatów ECVO.

Prywatnie ma dwóch wspaniałych synów Olka i Kubę. Kocha się ruszać, jeść i pokazywać świat swoim dzieciom. Właścicielka suczki o imieniu Róża.

DODATKI:

powrót