Medycyna regeneracyjna Medycyna regeneracyjna

Medycyna regeneracyjnaDzięki współczesnej wiedzy o inżynierii tkankowej i biologii molekularnej potrafimy wspomagać proces gojenia, gdy organizm nie jest w stanie się sam wyleczyć lub gdy przebiega to zbyt wolno. Dzięki temu, leczone w naszym Centrum zwierzęta szybciej wracają do zdrowia, co w przypadku tak wrażliwego organu jak oczy, jest szczególnie ważne. Terapie, które stosujemy należą do najnowocześniejszych, sprawdzonych i uznanych metod na całym świecie, a nasi lekarze mają duże doświadczenie w ich stosowaniu.

Retiregen - nowatorska terapia regenerująca siatkówkę u psów i kotów

Jedyna na świecie innowacyjna terapia opracowana w celu regeneracji siatkówki u psów i kotów. Polega na podaniu czynników regeneracyjnych bezpośrednio do gałki ocznej na zasadach medycyny spersonalizowanej. Wyniki pracy zostały opisane w publikacji do prestiżowego pisma medycznego https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31013950 i od 2016 roku z powodzeniem regenerują siatkówki naszych pacjentów. Bez względu na przyczynę retinopatii, dzięki działaniu na poziomie genów chorych komórek, przywracamy funkcjonowanie siatkówki i tym samym wzrok u pacjentów skazanych na jego utratę.

Terapia suchego oka z zastosowaniem medycyny regeneracyjnej

Indywidualnie dobrana terapia z zastosowaniem mezenchymalnych komórek macierzystych podanych do gruczołów łzowych. Terapia ta daje możliwość przywrócenia produkcji łez, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oka. Suche oko związanie jest z dyskomfortem zwierzęcia, nawracającymi owrzodzeniami rogówki, stanem zapalnym, a czasami również utratą wzroku.

Terapia regeneracyjna i immunomodulująca rogówki

Zastosowanie medycyny regeneracyjnej umożliwia skrócenia czasu gojenia rogówki. Dodatkowo gojenie przebiega bez bliznowacenia, a więc wygojona rogówka jest przezierna, co umożliwia zachować prawidłową ostrość widzenia. W takich przypadkach jak np. topnienie rogówki, zastosowanie czynników regeneracyjnych w celu opanowania keratomalacji pozwala uratować gałkę oczną. Terapia immunomodulująca przywraca prawidłowy stan i funkcjonowanie rogówki oka, a tym samym jej przezierność i zdolność widzenia.

Podspojówkowy implant z cyklosporyny

„Wygodna” terapia suchego oka u psów. Dzięki podspojówkowemu implantowi, który uwalnia cyklosorynę, nie musimy podawać zwierzęciu kropli z cyklosporyną przez okres około 8-12 miesięcy. Krople z cyklosporyną podajemy w przebiegu m.in suchego oka czy chorób autoimmunologicznych takich jak łuszczka.

ul. Chałupnicza 67
51-503 Wrocław
kom. +48 570 961 931
mail: kontakt@eyevet.pl