dr Anna Cisło-Sankowska

Godna zaufania specjalistka z dużym doświadczeniem praktycznym, zaangażowana także w pracę naukową i badawczą. Okulistyką zajmuje się od ponad 15 lat. Po studiach na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu wzięła udział w wielu stażach i zagranicznych praktykach, m.in. jako stypendystka programu Ceepus na Uniwersytecie w Budapeszcie oraz na Uniwersytecie im.Ludwika Maximiliana w Monachium, w jednym z najlepszych ośrodków okulistyki weterynaryjnej w Europie, pod kierunkiem prof. H.Gerhardsa.

Ukończyła również kurs z zakresu chirurgii zaćmy metodą fakoemulsyfikacji oraz kriochirurgii, kurs I stopnia z zakresu okulistyki w Luxemburgu organizowany przez ESAVS, a także II stopień kursu z zakresu chirurgii okulistycznej organizowanego w Tuluzie.

Regularnie uczestniczy w corocznych zjazdach European College of Veterinary Ophthalmology. W latach 2006-2009 pracowała jako tłumacz w wydawnictwie Elsevier, przekładając na język polski publikacje z zakresu okulistyki weterynaryjnej.

Od 2016 roku zajmuje się pracą naukową z zakresu zastosowania najnowszych osiągnięć medycyny regeneracyjnej w leczeniu chorób siatkówki. Specjalizuje się w medycynie translacyjnej pełniąc funkcję Dyrektora do Spraw Małych Zwierząt w Międzynarodowym Instytucie Medycyny Translacyjnej. Obecnie jej praca naukowa koncentruje się na sposobach regeneracji siatkówki, rogówki oraz gruczołów łzowych u małych zwierząt i koni.

Wraz z zespołem opracowała unikatową terapię RetiRegen, publikując wyniki pracy w prestiżowym Journal of Clinical Medicine "Intra-Vitreal Administration of Microvesicles Derived from Human Adipose-Derived Multipotent Stromal Cells Improves Retinal Functionality in Dogs with Retinal Degeneration". Cislo-Pakuluk A, Smieszek A, Kucharczyk N, Bedford PGC, Marycz K.

Zaawansowane prace badawcze zostały zwieńczone pracą doktorską z wyróżnieniem pt. „Rola i znaczenie zewnątrzkomórkowych mikrofragmentów błonowych izolowanych ze stromalnych komórek progenitorowych z ludzkiej tkanki tłuszczowej w przebiegu chorób degeneracyjnych siatkówki u psów”.07.05.2021 otrzymała tytuł doktora nauk biologicznych.

Zajmuje się okulistyką koni wykonując konsultacje okulistyczne oraz pełny zakres zabiegów operacyjnych, takich jak cyklofotoablacja, operacje ślepoty miesięcznej, implanty z cisplatyny czy chirurgia zaćmy. Przeprowadziła z powodzeniem pierwszy opisany w Polsce zabieg operacji obustronnej zaćmy u 2-miesięcznego źrebięcia. Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu okulistyki koni.

Pracuje jako szkoleniowiec w zakresie ultrasonografii okulistycznej oraz medycyny regeneracyjnej, prowadząc kursy oraz wykłady podczas prestiżowych imprez weterynaryjnych.

Prywatnie mama Antosia. Kocha jazz, zwłaszcza muzykę Krzysztofa Komedy, oraz sztukę XX wieku. W wolnych chwilach ćwiczy ashtangę jogę.

ul. Chałupnicza 67
51-503 Wrocław
kom. +48 570 961 931
mail: kontakt@eyevet.pl