dr Aleksandra Tomkowicz

Stoi twardo na ziemi, ale jednocześnie wybiega wzrokiem daleko w przyszłość. Już podczas studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie marzyła o tym, żeby jak najlepiej nauczyć się pomagać czworonożnym pacjentom. Wyruszyła więc w świat, żeby poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia. Najpierw był staż w Nowym Jorku, potem stypendium w Hiszpanii (Autonomiczny Uniwersytet w Barcelonie - UAB).

Lista dokonań jest o wiele bardziej imponująca. W 2015 roku na tym samym uniwersytecie po serii pięciu egzaminów, ukończyła podyplomowe studia okulistyki weterynaryjnej. Regularnie bierze też udział w kongresach stowarzyszeń okulistycznych ECVO (European Colleage of veterinary Ophthalmologists) - m.in. w Budapeszcie, Florencji, Estoril czy ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology) - m.in. w Lizbonie, Pradze, Petersburgu czy Dublinie. Podczas międzynarodowych kongresów prezentuje wyniki swoich obserwacji i badań naukowych. W 2017 w Petersburgu wyróżniona została przez Komitet Naukowy ESVO otrzymując grant naukowy na realizację pracy doktorskiej.

Jej głównym zainteresowaniem w okulistyce jest chirurgia i choroby siatkówki. W latach 2014 – 2021 związana była z Instytutem Medycyny Weterynaryjnej, a dokładniej z Zakładem Chirurgii i Anestezjologii Małych Zwierząt w Warszawie, gdzie wykorzystywała swoje międzynarodowe doświadczenie, prowadząc zajęcia dla studentów w języku polskim i angielskim. Zwieńczeniem współpracy z Uczelnią była obrona pracy doktorskiej, która odbyła się w marcu 2021.

Miłość do podróży jest cały czas bardzo silna i łączy ją z pasją zawodową. Od zakończenia studiów brała udział w niejednym zagranicznym stażu, m.in. w Nowym Jorku - u dr Jay Harringtona, w Północnej Karolinie - u dr Brian Gilger i dr Mike Davidson, czy w Michigan - u dr Andrasa Komaromy.

Dr Aleksandra oprócz pracy klinicznej prowadzi warsztaty i szkolenia okulistyczne zarówno dla studentów i lekarzy weterynarii.

Mimo wielu zobowiązań zawodowych wybrała nasz gabinet, bo jak sama przyznaje, praca z dr Kucharczyk i dr Cisło - Pakuluk to dla niej zaszczyt. Choć dzielenie życia pomiędzy Wrocławiem, a Warszawą, gdzie nadal przyjmuje pacjentów, jest logistycznie trudne, to jej zdaniem warto.

Po uszy zakochana w chartach! Opiekunka charcika włoskiego - Tolka. Ale kto zna charty wie, że one są jak chipsy i nigdy nie kończy się na jednym...

ul. Chałupnicza 67
51-503 Wrocław
kom. +48 570 961 931
mail: kontakt@eyevet.pl