lek.wet. Natalia Kucharczyk
ESE ECVO

właścicielka Centrum Okulistyki Weterynaryjnej EyeVet

Jako dziecko marzyła, że gdy dorośnie będzie leczyć tygrysy w Afryce. I nawet gdy wreszcie dowiedziała się, że te wspaniałe koty żyją na zupełnie innym kontynencie, nie porzuciła marzeń, a potrzeba, by pomagać zwierzętom stała się jeszcze większa. Co prawda do Afryki nie dotarła, była za to na Madagaskarze w ramach weterynaryjnego odpowiednika programu „Lekarze bez granic”.

Do tej i wielu innych podróży przygotowywała się długo i sumiennie. Najpierw ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2010 r. Już podczas studiów odbyła praktyki w Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej lek. wet. Jacka Garncarza, a następnie podjęła pracę w Klinice Weterynaryjnej lek. wet. J.Mederski w Grudziądzu, gdzie pracowała na samodzielnym stanowisku.

Od 2012 do 2020 roku była współwłaścicielką Przychodni Weterynaryjnej VIVA we Wrocławiu, zajmując się głównie okulistyką psów i kotów. Gdy postanowiła skupić się całkowicie na tej specjalizacji, otworzyła nowoczesne Centrum Okulistyki Weterynaryjnej EyeVet, którego jest wyłączną właścicielką.

Pasjonuje ją badanie siatkówki za pomocą elektroretinografu, dlatego bierze udział w licznych szkoleniach, sympozjach i stażach w kraju i za granicą. Warto wymienić tutaj szkolenie z zakresu elektroretinografii (ERG) pod okiem prof. Ron'a Ofry'ego na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis (UC Davis School of Veterinary Medicine) oraz u dr Serge'a Rosolena i dr Philipe'a Durieux na Kongresie Okulistów Weterynaryjnych (ESVO) w Dublinie 2010. W styczniu 2011 r. natomiast, odbyła miesięczny staż w Klinice Okulistycznej w Tel Avivie, w Izraelu i od 2011 r. jest członkiem ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology).

Podczas pobytu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis brała udział w wielu badaniach z użyciem ERG, których efektem były liczne publikacje naukowe. W 2018 r. wzięła też udział w szkoleniu EESVO z ERG prowadzonym przez Andrasa Komaromy, jednego z najlepszych specjalistów tej dziedziny na świecie.

W czerwcu 2012 r. ukończyła kurs okulistyki weterynaryjnej - 10th Biannual William Magrane Basic Science Course in Veterinary and Comparative Ophthalmology w Raleigh, USA.

Natalia Kucharczyk - udział w konferencjach

Od 2011 bierze udział w europejskich konferencjach organizacji zrzeszających okulistów weterynaryjnych:

2011maj
kongres ECVO w Berlinie
2011październik
kongres ECVO w Pradze
2014wrzesień
kongres ECVO w Malmo
2015październik
kongres ECVO w Lizbonie
2016maj
kongres ECVO w Budapeszcie
2017maj
kongres ECVO w Estoril
2017wrzesień
kongres ECVO w Lizbonie
2018maj
kongres ECVO w Florencji
2019maj
kongres ECVO w Antwerpii
2016
zdobyła tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów

Natalia Kucharczyk - certyfikat ECVO

Od października 2017 do grudnia 2019 zaczęła intensywne staże w kierunku egzaminu na panelistę ECVO, które obejmowały wyjazdy co 2 miesiące do dyplomatów okulistyki weterynaryjnej ECVO - głównie prof. Petera Bedforda, jak i Ernsta-Otto Ropstada oraz Clausa Bundarda Christensena i polskiego panelisty ECVO - Jacka Garncarza.

Efektem tych wyjazdów były dwie publikacje naukowe oraz zdany w styczniu 2020 r. trójstopniowy egzamin na panelistę ECVO, który upoważnia do wystawiania międzynarodowych certyfikatów ECVO.

Prywatnie ma dwóch wspaniałych synów Olka i Kubę. Uwielbia aktywność fizyczną, , pysznie zjeść i odkrywać świat ze swoim dziećmi. Właścicielka suczki o imieniu Róża.

Dodatki:

Wywiad pt.: "Praca okulisty jest wiecznym odgadywaniem zagadek" na portalu weterynarianews.pl
więcej...

WETERYNARZE Z SERCEM – operacja usunięcia zaćmy u gęsi
więcej...

ul. Chałupnicza 67
51-503 Wrocław
kom. +48 570 961 931
mail: kontakt@eyevet.pl