Operacja usunięcia zaćmy u psa - 2,5 letnia suczka Aika

Często powtarzanym mitem jest, że zaćma to choroba występująca jedynie u starszych psów. To oczywiście nieprawda. Schorzenie to dotyczy także młodszych osobników, czego dowodem jest jedna z naszych pacjentek – 2,5-letnie suczka Aika.

Aika przyjechała do naszego Centrum, ponieważ jej opiekunowie zauważyli u niej cechy niedowidzenia. Wskazywały na to takie incydenty jak: wchodzenie w drzwi, wpadanie do rowu na spacerze, czy zaprzestanie zabawy z drugim psem...

Na pierwszej wizycie okazało się, że Aika ma obustronną zaćmę, która była prawie dojrzała, więc nasza bohaterka od razu została skierowana na zabieg do lek.wet. Natalii Kucharczyk.

Zabieg przebiegł pomyślnie. Suczka czuła się bardzo dobrze, co mogliśmy zaobserwować na kontroli dzień po operacji. Aika rozglądała się po gabinecie, a co najważniejsze miała doskonałą przezierność i brak cech zapalenia w oczach...

Kolejne kontrole tylko potwierdziły, że zabieg poszedł pomyślnie. Pokazują to również filmiki nadesłane przez opiekunów, na których możemy zaobserwować, że Aika znowu widzi!

Jesteśmy przeszczęśliwi, ponieważ Aika jest kolejnym psem, u którego wykonaliśmy obustronną fakoemulsyfikację wraz ze wstawienie sztucznych soczewek.

ul. Chałupnicza 67
51-503 Wrocław
kom. +48 570 961 931
mail: kontakt@eyevet.pl